Nakliyat

Nakliyat

Nakliyat taşınması gerekilen eşyaların, yardımcı araçlarla, bir adresten bir diğer adrese taşıma işidir. Diğer bir deyişle taşımacılıktır. Nakilden türemiş olan bu kelime yük taşımacılığı yapan sektörlerce kullanılmaktadır.

Taşımacılığın Tarihi

İnsanoğlu dünya serüvenine başladığından bu yana taşımacılıkta insanoğlunun yaşamının bir parçası olmuştur. Atlar, develer ve eşekler gibi yük hayvanları olarak adlandırılan hayvanlar asırlar boyu insanlara hizmet etmiştir. Ticaret ve taşımacılıkta en çok tercih edilen at arabaları olmuştur. Çöl söz konusu olduğunda ise sıcağa dayanıklı olan develer devreye girmiştir.

Sanayi devriminin yaşanmasıyla birlikte hayat olmasından gerekenden daha hızlı akmaya başlamış ve nüfus git gide artmaya başlamış. Buna paralel olarak da taşımacılık artmaya başlamış. Ve artık taşımacılık zorlaşmaya ve birden çok atın yer aldığı nakliyeler yapılmaya başlamıştır. Zamanla hayvanların cinsleri önemli hale gelmeye başlamış ve artık sanki bugün bir araba beğenip alır gibi o zamanlarda da hayvanlara aynı şey yapılmaya başlanmış. Kalite ve yük kaldırma kapasitesine göre hayvan alınır hale gelmiş.

1870 yılında ilk kamyon türünün üretilmesiyle birlikte taşımacılık alanında büyük bir adım atılmıştır. Kamyonların büyük yükleri hem kolay hem de kısa zamanda taşıyabilmesi kamyonun büyük firmalar tarafından geliştirilmesine sebep olmuştur. Ve bununla birlikte nakliyat sektörü büyük bir hızla bugüne ulaşmıştır.

Nakliyat Çeşitleri Nelerdir?

  • Kara Yolu Taşımacılığı
  • Deniz Yolu Taşımacılığı
  • Demir Yolu Taşımacılığı
  • Hava Yolu Taşımacılığı
Bir Nakliye - Evden Eve Nakliyat - Gaziantep Şehir İçi Nakliyat

Nakliyat

Bir Nakliye | 1 Farkınız Olsun


Bir Nakliye: Gaziantep Nakliye, Gaziantep Nakliye Firmaları, Gaziantep Yük Taşımacılığı, Şehir İçi Nakliyat, Gaziantep Evden Eve Nakliyat, Gaziantep Evden Eve Taşıma, Nakliye, Kurumsal Taşımacılık, Şehirler Arası Taşımacılık, Şehir İçi Taşımacılık, Asansörlü Taşımacılık, Gaziantep Evden Eve Taşımacılık, Bir Nakliye Evden Eve, Gazikent Evden Eve Taşımacılık, Gazişehir Evden Eve Taşımacılık, Türkiye Evden Eve Taşımacılık, Şahinbey Evden Eve Taşımacılık, Şehitkamil Evden Eve Taşımacılık, Nizip Evden Eve Taşımacılık, İslahiye Evden Eve Taşımacılık, Nurdağı Evden Eve Taşımacılık, Araban Evden Eve Taşımacılık, Oğuzeli Evden Eve Taşımacılık, Yavuzeli Evden Eve Taşımacılık, Karkamış Evden Eve Taşımacılık,

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.