Parça Yük Taşımacılığı

Parça Yük Taşımacılığı

Parça yük taşımacılığı lojistik sektöründe parsiyel taşımacılık adı verilmektedir. Parça yük taşımacılığı hizmeti veren lojistik firmaları üç farklı yöntem kullanmaktadır. Ancak bu üç yöntemden olan kara yolu parsiyel taşımacılık pratiklik ve hız avantajından dolayı en çok tercih edilen konumdadır. Buna ek olarak lojistik firmaları demir yolu taşıma hizmetinde de bulunabilmektedir. Ancak ilk başta ekonomik gibi dursa da kullanılabilir rotaların kısıtlı olması sebebiyle pek tercih edilmeyen türdür.

Parsiyel taşımacılık yöntemi ile ticari açıdan işletmene kolaylık sağlayacak kazanımlar elde edebilirsiniz. Taşınacak olan ürünlerin parça yük taşımacılığı yöntemleriyle nakledilmesi bir araç komple kiralamaktan daha az bir mali yüke neden olacağından avantaj sağlar.

Taşıma fiyatı sadece yükün kapladığı yer dikkate alınarak hesaplanır. Araçta kalan boş yerler için ücret talep edilmez.

Parsiyel taşımacılıkta dikkat edilmesi gereken bazı noktalarda vardır. Bunun başında elbette ki çalışacak olan kadronun tecrübesidir. Parsiyel taşımacılığında tecrübeli bir ekip ile çalışmak hem zamandan hem de maliyetten tasarruf etmenizi sağlar.

Firma seçiminde dikkat edilmesi gerekilen bir diğer unsur ise firmanın envanter yönteminin nasıl gerçekleştiğini incelemektir. Çünkü parsiyel taşımacılıkta tek bir tıra birçok firmaya ait eşyalar aynı anda yüklendiği için bu eşyaların karışma olasılığı  da artıyor. Bu durumun önüne geçmek için firmanın etiketle başta olmak üzere envanter yönteminin her aşamasını hatasız tamamlayan firmaları seçmek sizin için daha garantili olacaktır.

Bir Nakliye - Evden Eve Nakliyat - Gaziantep Şehir İçi Nakliyat

Parça Yük Taşımacılığı

Bir Nakliye | 1 Farkınız Olsun


Bir Nakliye: Gaziantep Nakliye, Gaziantep Nakliye Firmaları, Gaziantep Yük Taşımacılığı, Şehir İçi Nakliyat, Gaziantep Evden Eve Nakliyat, Gaziantep Evden Eve Taşıma, Nakliye, Kurumsal Taşımacılık, Şehirler Arası Taşımacılık, Şehir İçi Taşımacılık, Asansörlü Taşımacılık, Gaziantep Evden Eve Taşımacılık, Bir Nakliye Evden Eve, Gazikent Evden Eve Taşımacılık, Gazişehir Evden Eve Taşımacılık, Türkiye Evden Eve Taşımacılık, Şahinbey Evden Eve Taşımacılık, Şehitkamil Evden Eve Taşımacılık, Nizip Evden Eve Taşımacılık, İslahiye Evden Eve Taşımacılık, Nurdağı Evden Eve Taşımacılık, Araban Evden Eve Taşımacılık, Oğuzeli Evden Eve Taşımacılık, Yavuzeli Evden Eve Taşımacılık, Karkamış Evden Eve Taşımacılık,

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.